Sekolah Sultan Alam Shah dan SMK PP 16.1 bersaing sengit di MSSWP Putrajaya (Menengah) 2019 (with pgn)

Sekolah Sultan Alam Shah dan SMK PP 16.1 bersaing sengit di Kejohanan Catur MSSWP Putrajaya (Menengah) 2019 yang dihoskan oleh Sekolah Alam Shah. Rata-rata SAS menguasai kategori lelaki manakala kategori perempuan dikuasai oleh SMK PP 16.1 . SMK PP 16.1 menjadi johan keseluruhan utk edisi 2019.

Dalam Kategori U18L, Muhd Ilhan Mansiz bin Hairul dari SMK PP 16.1 mencatat mata penuh 7/7 untuk menjadi juara di hadapan Muhd Raziq Shamsul Izran (SAS) , Aqil Firdaus Afzanizan (SAS) dan Muhamad Adlee Hakimi (SAS). Kedudukan berpasukan untuk kategori ini dimenangi oleh SAS di hadapan SMK PP 16.1 dan SMK PP 18.1

Antara permainan yang menjadi tumpuan adalah di pusingan ke-5 antara Ilhan dan Raziq yang akan menentukan tournament leader. Berikut adalah game itu

Kedudukan individu untuk kategori U18L

Rk.SNoNameFEDRtgPts. TB1  TB2  TB3 
11MUHD ILHAN MANSIZ BIN HAIRULMAS18337,00,031,031,50
22MUHD RAZIQ BIN SHAMSUL IZRANMAS15146,00,031,024,00
33AQIL FIRDAUS BIN AFZANIZANMAS13045,00,032,519,50
427MUHAMAD ADLEE HAKIMI BIN MOHD NAMAS05,00,032,021,00
545SANJAY NAIRMAS05,00,031,021,50
636MUHAMMAD FARIS BIN MOHD RUSLIMAS05,00,029,017,50
725MOHAMAD HASBUL RASYID BIN HANIFFMAS05,00,028,019,25
816ASMUIE QAYYUM BIN ZUHAIRUSEMAS05,00,028,017,00
94FAHIMAN DANIAL BIN HARMAN SHAMMAS11455,00,027,019,25
106AHMAD FAHMI BIN AZRINMAS05,00,023,516,50
117AHMAD NAZHAN HAZIQ BIN AHMAD FUAMAS04,50,026,515,00


Kedudukan berpasukan untuk Kategori U18L

1SAS26,00,0152,5101,25106,5
1MUHD RAZIQ BIN SHAMSUL IZRAN,6,00,031,024,0025,0
2AQIL FIRDAUS BIN AFZANIZAN,5,00,032,519,5023,0
3MUHAMAD ADLEE HAKIMI BIN MOHD NA,5,00,032,021,0018,5
4MUHAMMAD FARIS BIN MOHD RUSLI,5,00,029,017,5021,0
5MOHAMAD HASBUL RASYID BIN HANIFF,5,00,028,019,2519,0
2SMKPP 16(1)25,00,0147,099,00106,0
1MUHD ILHAN MANSIZ BIN HAIRUL,7,00,031,031,5028,0
2SANJAY NAIR,5,00,031,021,5022,0
3AHMAD FAHMI BIN AZRIN,5,00,023,516,5017,0
4MUHAMMAD AMIRUL SYAHMI BIN ABDUL,4,00,032,015,5019,0
5NIK HAFIZ DANIAL BIN NIK NAZIL A,4,00,029,514,0020,0
3SMKPP 18(1)15,50,0114,549,0060,5
1AHMAD NAZHAN HAZIQ BIN AHMAD FUA,4,50,026,515,0016,5
2AMMAR SAFWAN BIN AMIRUDDIN,4,00,026,514,0019,0
3PUTERA AZIEM HAKIMY BIN MOHAMAD,3,50,023,510,2514,5
4KUGENTRAN A/L MAHALINGAM,2,50,021,06,258,5
5MUHAMMAD FAIZ BIN MOHD FAZLE,1,00,017,03,502,0

Dalam kategori U18P, SAYIDAH NAQIYYAH BT SAIFULHAZMI dari SMK PP 16.1 menjadi johan di hadapan Wan Alysa Haqena binti Darmafikr dan Wan Aisyah Insyirah. Kedudukan berpasukan untuk kategori ini dimenangi oleh SMK PP 11.1 di hadapan SMK PP 16.1 dan SMK PP 18.1

Di antara game yang menjadi tumpuan adalah pertemuan di antara Sayidah Naqiyyah dan Wan Alysa Haqena di pusingan ke-5 yang menentukan leader kejohanan. Berikut adalah game tersebut



Ranking individu untuk kategori U18P

Rk.SNoNameFEDRtgPts. TB1  TB2  TB3 
122SAYIDAH NAQIYYAH BT SAIFULHAZMIMAS06,50,029,026,25
227WAN ALYSA HAQENA BINTI DARMAFIKRMAS05,51,029,520,75
326WAN AISYAH INSYIRAH BINTI WAN HAMAS05,50,030,521,75
414NUR FADHLIN HAZIQAH BINTI IDRISMAS05,00,024,015,00
53AINURA MUSAEVA TALAIBEKMAS04,50,033,018,75
628WAN NUR FATEHAH BINTI WAN MOHD AMAS04,50,031,518,25
77IMANINA AFNIE BINTI MOHD KHIDZIRMAS04,50,026,014,75
825SOPHIA ALLYSHA BINTI JIFFRIMAS04,50,022,512,00
920NURUL SYAZANA BINTI MOHAMED DAUDMAS04,00,029,513,00
104BHAIRAVI A/P ASOKARAJANMAS04,00,029,013,00
1111LIDNA SYAKIRAH BT MUHAMAD FIRDAUMAS04,00,025,012,50


Ranking berkumpulan untuk kategori U18P

1SMKPP 11(1)21,51,0145,076,7595,5
1WAN ALYSA HAQENA BINTI DARMAFIKR,5,51,029,520,7522,0
2WAN NUR FATEHAH BINTI WAN MOHD A,4,50,031,518,2521,5
3IMANINA AFNIE BINTI MOHD KHIDZIR,4,50,026,014,7519,0
4NURUL SYAZANA BINTI MOHAMED DAUD,4,00,029,513,0018,0
5INTAN NUR SABRINA BINTI ZAKI,3,00,028,510,0015,0
2SMKPP 16(1)19,50,0119,061,5075,5
1SAYIDAH NAQIYYAH BT SAIFULHAZMI,6,50,029,026,2526,0
2LIDNA SYAKIRAH BT MUHAMAD FIRDAU,4,00,025,012,5017,0
3SITI ZAAFIRA BT ZULKAPLI,3,50,018,07,5011,0
4NUR HANNAH SYAMIMIE BT HASRUL,3,00,022,57,7511,5
5INAS ZAKIRAH BT RIDHUAN,2,50,024,57,5010,0
3SMKPP 18(1)14,00,0109,531,5051,5
1HANNIE AIN MARISSA BT MARZUAN,4,00,025,011,5016,0
2AINAN SOFIA BT MOHAMMAD SHUKRY,4,00,023,512,0014,5
3NUR IZZDIANA BINTI MUHAMAD EZZAS,3,00,018,04,007,0
4AINNUR ZARITH SOFEA BINTI HASNOL,2,00,022,52,5011,0
5NUR IZZATUL HUDA BINTI AHMAD TER,1,00,020,51,503,0


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *